Cześć! To ja, Zosia. Ostatnio przez długi okres tata nic nie pisał na mojej stronie. Zajęty był. Mówi mi, że dużo się dzieje. Dużo dobrego się dzieje. Nie wiem do końca co, bo nie mówi mi, ale wierze mu. W końcu to tata. Dzisiaj rozmawialiśmy i poprosił mnie żebym opowiedziała o tym co ma się wydarzyć za cały tydzień. Tydzień to siedem dni. Jak minie niedziela, poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, i wtedy będzie sobota, to w sobotę będą ludzie biegać. Biegać będą w Sokolich Górach. Sokole Góry to takie góry co są w lesie, i ten las jest obok takiego dużego zamku, gdzie kiedyś Zuzia spotkała księżniczkę. Ja wtedy byłam z mamą oglądać alpaki. Fajnie było. Właśnie w tym górach odbędzie się bieg. Ja tam byłam już. Tam jest jaskinia gdzie są nietoperze i gdzie kiedyś był niedźwiedź. Są też drzewa i skały. Biegać będą dorośli i będą biegać też dzieci. Ja nie wiem czy pobiegne. Zobaczę czy będę miała siłę pobiec. I będą oni biegać po szlakach. Szlaki to są takie drogi, które są w lasach. I te drogi mają różne kolory. Te kolory są pokazane na drzewach, to są takie paski, takie jak flaga. Najpierw jest biały pasek, potem kolorowy, a potem znowu biały. Biegać będą po kolorach żółtym i zielonym. Wszystkie dzieci dostaną nagrody. Ja już widziałam jakie są niektóre nagrody. Fajne są. Dorośli nie wszyscy dostaną nagrody. Tylko ci co wygrają. Nagrody otrzyma trzech panów i trzy panie. A wygrają rower, jedzenie, zegarki, kaski, puchary ze szkła i medale i też inne rzeczy. I medale będą złote.

Też przyjedzie pan z wielkim złotym pucharem. I każdy będzie mógł go zobaczyć z bliska i sobie zrobić zdjęcie. To jest puchar polski. I będzie też woda mineralna z takim ślimakiem w kamieniu. Taki nieżywy ślimak co zostawia ślad w kamieniu. Nie pamiętam jak on się nazywa. No ale woda ma takiego ślimaka w kamieniu właśnie na butelce. I taka woda tam będzie dla wszystkich biegaczy.

Tata mi powiedział, że im więcej osób pobiegnie, tym szybciej będę miała operacje. Więc na pewno dużo ludzi pobiegnie. Fajnie będzie jak Ty też pobiegniesz.

www.jurajskibiegcharytatywny.pl